Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj104
Wczoraj117
W tym tygodniu104
W tym miesiącu2983
Ogółem316903
Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

DziałajMY w Bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu Partnerem Projektu BLISKO, zadanie „DziałajMY w Bibliotece” organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem to nowoczesna, multimedialna Instytucja Kultury, oferująca szeroką gamę usług. Zajmuje się zarówno dostarczaniem kultury materialnej, jak i niematerialnej, w tym organizacją wydarzeń dla społeczności lokalnej. W celu rozwoju, w tym lepszego rozumienia potrzeb mieszkańców Zakopanego oraz reagowania na nie, Biblioteka wzięła udział w programie BLISKO. Dzięki niemu MBP uzyskała wsparcie na podjęcie innowacyjnych działań w okresie 2023-2024. Pierwszy rok zrealizowano pod hasłem „DziałajMY w Bibliotece”, a wszelkie aktywności zostały oparte o sześć filarów: “Kawiarenka Literacka”, “MYkreatywni”, “ZagrajMY”, “PorozmawiajMY”, “@ktywny Senior” oraz “Przystanek Biblioteka”.

Pod ich nazwami kryją się spotkania z autorami książek, takimi jak: Monika Borkowska-Szmit, Katarzyna Bareja, czy znany himalaista Rafał Fronia. To także liczne zajęcia warsztatowe z bajkoterapii, projektowania i druku 3D, czy tworzenia makram. Mieszkańcy Zakopanego z dużym zainteresowaniem podchodzili do przeprowadzanych spotkań. Szczególnie, że były kierowane dla osób w każdym wieku. Mogły przyjść dzieci, dorośli, młodzież oraz seniorzy. Biblioteka przeprowadziła kursy z obsługi komputera i poruszania się w sieci, międzypokoleniowe spotkania planszówkowe, które nie raz nawiązywały do treści książek oraz cykl rozmów, aby świadomie podchodzić do rozwoju osobistego.

Działania zostały ukierunkowane w stronę społeczności lokalnej. Przede wszystkim jednak dla nowych odbiorców, aby mogli oni odnaleźć swoje miejsce w Bibliotece. Dlatego pracownicy MBP przygotowali atrakcyjne wydarzenia, ale też sami wzięli udział w licznych szkoleniach. Wszystko po to, aby Miejska Biblioteka Publiczna w Zakopanem stała się dla mieszkańców realną przestrzenią do spotkań, pracy, wspólnej działalności twórczej czy odpoczynku. Prawdziwym “trzecim miejscem”, tuż po domu i pracy, a w przypadku dzieci i młodzieży - szkoły.

Projekt BLISKO, zadanie „DziałajMY w Bibliotece” - Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025.

19 a


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 604
 
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.