Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje w 2020 roku
wtorek, 30 czerwca 2020

Stowarzyszenie SURSUM CORDA zaprasza do korzystania z serwisu poświęconego nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwu obywatelskiemu i mediacji.

Od stycznia Stowarzyszenie SURSUM CORDA prowadzi 94 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego w 9 województwach. To oznacza, że będziemy mogli wspierać jeszcze więcej osób, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020 W WIRTUALNEJ PRZESTRZENI
wtorek, 12 maja 2020

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło przewodnie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „Zasmakuj w Bibliotece”.

Uwaga kleszcze!
czwartek, 23 kwietnia 2020

Zbliża się czas wiosenno-letnich intensywnych prac polowych i leśnych. W tym właśnie czasie rolnicy są narażeni na kontakt z kleszczami, które są nosicielami boreliozy lub kleszczowego zapalenia mózgu. Kleszcze występują w lasach, w zaroślach, na łąkach, ogrodach przydomowych.

Często rolnicy z powiatu tatrzańskiego pracują przy wyrębie drzew w lesie, gdzie istnieje największe ryzyko kontaktu z kleszczem.

Bezpłatne maseczki w Bibliotece
wtorek, 21 kwietnia 2020

Uprzejmie informuję mieszkańców Sołectwa Biały Dunajec, że od 22 kwietnia 2020 r. jest możliwość otrzymania nieodpłatnych maseczek w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu w godzinach od 12.00 do 14.00.

Bezpiecznie w gospodarstwie rolnym
poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Dbasz o bezpieczeństwo –dbasz o zdrowie i życie

Rolnicy oraz wykonujący prace i przebywający w gospodarstwie rolnym narażeni są na szereg niebezpiecznych czynników, które mogą powodować wypadki oraz choroby zawodowe, charakterystyczne dla tej gałęzi produkcji. Obsługa maszyn i urządzeń, zwierząt, stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, przenoszenie ciężkich przedmiotów czy wykonywanie czynności na wysokości niosą ze sobą ryzyko dla zdrowia i życia rolników i osób trzecich.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>