Za nami III edycja projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”
poniedziałek, 22 maja 2017

W Bibliotece w Białym Dunajcu rozmawiano o tym, co łączy Polaków.

Wspólnota lokalna „tworzy się” przede wszystkim we wspólnym działaniu – to jeden z wniosków debat społecznych, które w dniach 15-21 maja odbyły w ponad 50 bibliotekach w Polsce. Ich uczestnicy poszukiwali odpowiedzi na pytania: co łączy Polaków oraz co robić, by wzmacniać poczucie wspólnoty lokalnej. Jedna z debat odbyła się 19 maja 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu

Spotkanie w Bibliotece w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania do energii odnawialnej
wtorek, 25 kwietnia 2017

W dniu 24 kwietnia w Bibliotece odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie możliwości uzyskania dofinansowania do energii odnawialnej. Spotkanie było zorganizowane przez Podhalańską Lokalną Grupę Działania i Wójta Gminy Biały Dunajec.

Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego z Katowic z klasy o profilu policyjnym z wizytą w białodunajeckiej Bibliotece Publicznej.
poniedziałek, 03 kwietnia 2017

W dniu 1 kwietnia 2017 roku gościliśmy w naszej Bibliotece młodzież Liceum Ogólnokształcącego z klasy o profilu policyjnym, która zapoznała się z działalnością naszej placówki, ze szczególnym uwzględnieniem pracy na rzecz kultywowania tradycji góralskiej oraz miejsca biblioteki w sprawach społeczności lokalnej.

Zbierasz nakrętki i …. co dalej?
piątek, 31 marca 2017

Jeśli zbierasz nakrętki, bo tak się przyzwyczaiłeś, gdyż dbasz o ochronę środowiska a nie wiesz co dalej z nimi zrobić, to PO PROSTU przynieś je do Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu. My przekażemy je osobom, które pomagają chorym dzieciom.

Spotkania z mieszkańcami na temat odnawialnych źródeł energii.
czwartek, 23 marca 2017

Podhalańska LGD informuje, że gminy Poronin, Szaflary, Biały Dunajec rozpoczynają przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na kolejną inwestycję proekologiczną – instalację na obiektach prywatnych:

·         ogniw fotowoltaicznych

·         kolektorów słonecznych

·         pomp ciepła

a co za tym idzie umożliwienia mieszkańcom znacznego obniżenia rachunków za prąd i ciepło przy jednoczesnej ochronie środowiska.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

listopada

Copyright © 2017 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.