Realizacja programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017" w białodunajeckiej bibliotece

IK logo 2017Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu otrzymała z Instytutu Książki dofinansowanie w wysokości 22 100,00 zł na zakup sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”.

Głównym celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017” jest piątą edycją programu, poprzednie zrealizowano w latach 2012, 2013, 2015 oraz 2016.