Strategia Rozwoju Gminy Biały Dunajec na lata 2014-2020

Nasza Biblioteka czynnie wzięła udział w przygotowywaniu Strategii Rozwoju Gminy Biały Dunajec na lata 2014-2020. Przygotowano kilkanaście puszek ankietowych i krótkich ankiet, które umieszczone były w sklepach na terenie całej gminy.

Każdy z mieszkańców mógł taką ankietę wypełnić lub przyjść na spotkanie 25 sierpnia b.r. do Biblioteki i wypowiedzieć się na temat tego, co można w Gminie zmienić lub ulepszyć. Mimo plakatów z zaproszeniem na spotkanie, rozwieszonych w całej gminie oraz informacji na stronie Biblioteki i na Facebooku, dla mieszkańców bardziej korzystną formą okazała się anonimowa ankieta w formie papierowej lub ankieta on-line. Wypełniono prawie 130 ankiet, w których mieszkańcy pisali, jakich zmian oczekują. Wszystkie opinie zostały przedstawione na spotkaniu Konwentu Strategicznego w Urzędzie Gminy, gdzie otrzymaliśmy podziękowanie od firmy tworzącej Strategię. Cała akcja odbywała się w ramach Programu „Biblioteka jako przestrzeń dyskusji o sprawach lokalnych” realizowanego przez Fundację Civis Polonus.

Tekst i zdjęcia: Dominika Balicka