Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj95
W tym tygodniu344
W tym miesiącu2614
Ogółem298686
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Bezpiecznie w gospodarstwie rolnym

Dbasz o bezpieczeństwo –dbasz o zdrowie i życie

Rolnicy oraz wykonujący prace i przebywający w gospodarstwie rolnym narażeni są na szereg niebezpiecznych czynników, które mogą powodować wypadki oraz choroby zawodowe, charakterystyczne dla tej gałęzi produkcji. Obsługa maszyn i urządzeń, zwierząt, stosowanie chemicznych środków ochrony roślin, przenoszenie ciężkich przedmiotów czy wykonywanie czynności na wysokości niosą ze sobą ryzyko dla zdrowia i życia rolników i osób trzecich.

W tak trudnym czasie, związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, gdy nasze kontakty z ludźmi i światem uległy znaczącemu ograniczeniu KRUS zachęca by wolny czas poświęcić na poszerzenie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych i zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Zapraszamy do wykonania w gospodarstwie tzw. list kontrolnych, a także do skorzystania z bogatej oferty publikacji, dostępnych na stronie internetowej Kasy. W materiałach edukacyjnych omówione zostały zasady bezpieczniej pracy oraz sposoby minimalizowania ryzyka wystąpienia wypadku podczas pracy rolniczej oraz chorób zawodowych.

I. ROLA ROLNIKA, BY UPADKU UNIKAŁ –kampania dotycząca zapobiegania upadkom w gospodarstwie rolnym.

„Upadki osób” to grupa zdarzeń wypadkowych, do których dochodzi podczas pracy w gospodarstwach rolnych najczęściej. Zapobieganie im jest kwestią przestrzegania prostych zasad, stosowanie których nie wymaga najczęściej angażowania dużych nakładów finansowych.

II. MĄDRZE POSTĘPUJESZ WYPADKU NIE SPOWODUJESZ– to hasło kolejnej kampanii prewencyjnej Kasy. Odnosi się ona do zapobiegania wypadkom z udziałem maszyn i urządzeń rolniczych.

III. NIE RYZYKUJESZ, GDY ZNASZ I SZANUJESZ czyli bezpieczna obsługa zwierząt

Kampania pod tym hasłem dotyczy zapobiegania jednym z najliczniej występujących wypadków zgłaszanych do KRUS – związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym. Prewencja w tym przypadku wiąże się z przestrzeganiem kilku prostych zasad, takich jak: zapewnienie zwierzętom dobrostanu, poznanie ich behawiorystyki czy właściwe sposoby codziennej obsługi.

VI. Stosowanie CHEMICZNYCH ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN

 Informacje o zagrożeniach zdrowia i życia rolnika znajdą Państwo w zakładce Prewencja na stronie internetowej: krus.gov.pl

 

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel.(18)2013202 (Renata Żytko)
Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3151
 

Znajdź na stronie

listopada

30

czwartek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2023 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.