TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020 W WIRTUALNEJ PRZESTRZENI

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło przewodnie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „Zasmakuj w Bibliotece”.

Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór w następujący sposób:

Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu podpisując się pod tymi słowami, serdecznie zaprasza do korzystania z naszej wypożyczalni.

Wprawdzie, dbając o Wasze i nasze zdrowie, wprowadziliśmy ograniczenia w poruszaniu się po naszej książnicy, zgodnie z procedurami, obowiązującymi w okresie pandemii, ale w zamian dajemy Wam wstęp do świata fikcji, gdzie możecie choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń.

Wszystkiego najlepszego do czytania.