Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj8
Wczoraj79
W tym tygodniu332
W tym miesiącu408
Ogółem244554
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Protokół konkursu literackiego XXVII Festiwalu Papieskiego "TOTUS TUUS"

Poznaliśmy laureatów XXVII Festiwalu Papieskiego edycja 2020 organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom konkursu, dorosłym, dzieciom, młodzieży, a także ich instruktorom za przygotowanie i nadesłanie tak dużej ilości prac. Laureatom gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku 19 października w Gminnej Bibliotece.

 


PROTOKÓŁ KONKURSU LITERACKIEGO

XXVII FESTIWALU PAPIESKIEGO „TOTUS TUUS”

W dniu 12 października 2020 r. powołana przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej komisja literacka w składzie:

Aniela Bafia – przewodnicząca,

Andrzej Jacek Nowak,

Bartłomiej Kudasik,

po przeczytaniu 80 przesłanych prac literackich przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – „Wędrując z Janem Pawłem II po Polsce” – Stanisław Mackiewicz, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Libiążu

Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury – „Pożar Notre Dame w Paryżu z Janem Pawłem II w tle – 15 kwietnia 2019” – Emilia Berndsen, Sułkowice

Nagroda Specjalna Wójta Gminy Biały Dunajec za najlepszy zestaw wierszy – Zofia Roj-Mrozicka z Zakopanego

Nagroda Specjalna dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury:

„Dobry wieczór, mam na imię Julka” – Zuzanna Deć, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

Nagroda Specjalna dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury:

„Podziękowanie” – Franciszek Fiedler, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Szaflarach

KLASY 0 – III

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Kwiotusie dlo Ojca Świętego” – Lena Czernik, Bańska Wyżna

 KLASY I – III

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Nowa Mamusia” – Piotr Turski, kl. I – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

Totus Tuus” – Weronika Dzierżęga, kl. III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

„Wszystkie takie same” – Marcin Turski, kl. III – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

„Jan Paweł II” – Zuzanna Nowak, kl. III - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienie:

„Ojciec w bieli” – Piotr Krzykawski, kl. III – Szkoła Podstawowa w Kwaśniowie Dolnym/ Klucze

 

KLASY IV – VI

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Ojce Świynty” – Hubert Kordeczka, kl. VI – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Pamięci Świętego Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin” – Tomasz Watycha, kl.VI – Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Moje zawierzenie” – Amelia Kulawik, kl.VI – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Graboszycach

„Biały Pielgrzym” – Klaudia Podkanowicz, kl.VI – Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu

„Nasz Janie Pawle II” – Jessica Strama, kl.VI – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

 

Wyróżnienia:

„Jan Paweł II” – Szymon Gonciarczyk, kl.VI Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

„Janie Pawle II” – Kacper Guńka, kl.VI – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 SPSK w Starem Bystrem

„Biały Pielgrzym z Polski” – Natalia Krzykawska, kl.IV –Szkoła Podstawowa w Kluczach

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Kochany Janie Pawle II” – Sylwia Paw, kl. V – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Drogi Ojcze Święty” – Wiktoria Hornik, kl. V – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Karol Wojtyła” – Weronika Rzadkosz , kl. V – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

Wyróżnienia:

„Drogi Janie Pawle II” – Bartosz Stańdo

„Cztery Mamy” – Andrzej Turski, kl. IV – Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

„Witaj Najczcigodniejszy Janie Pawle II” – Alicja Sobczak, kl. V – Szkoła Podstawowa w Odrowążu

 

KLASY VII – VIII

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Totus Tuus” – Aleksandra Kordeczka, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Cały Twój” – Anna Gołdyn, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Jan Paweł II” – Anastazja Bandyk, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Księga Prawdy” – Oliwia Stanek, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu

Wyróżnienia:

„Jan Paweł II” – Maria Żołnierczyk, kl. VII – Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem

„Niebiańskie Zawołanie” – Kacper Antolak, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu  

„Barka” – Przemysław Tokarz, kl. VIII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Święty Janie Pawle II” – Amelia Kudasik, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Słowa Totus Tuus” – Martyna Majerska, kl. VII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

„Kochany Ojcze Święty” – Nadia Knapczyk, kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu

 

Wyróżnienia:

„Kochany Ojcze Święty” – Wiktoria Uran, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Zbydniowie

„Umiłowany Ojcze Święty” – Paulina Hajnos, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

„Kochany Ojcze Święty” – Wojciech Satoła, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Zbydniowie

„Wywiad z p. M. Pędzimąż” – Zuzanna Kwak, kl. VII – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

 

SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Nie była Ewą z raju” – Ilona Kosiba, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

„Przebaczenie ma znaczenie” – Faustyna Bobola, kl. II – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach

 

DOROŚLI

Poezja gwarowa

Nagroda:

„Totus Tuus” – Antonina Łacek, Nowe Bystre

„O Świętym z Wadowic” – Jan Świder Zbójnik, Biały Dunajec

„Na klęckak” – Zofia Roj-Mrozicka, Zakopane

 

Wyróżnienie:

„W październikowy poniedziałek” – Janina Pawlikowska, Gliczarów Górny

 

Poezja w języku literackim

Nagroda:

„Totus Tuus” – Barbara Stożek, Mszana Dolna

„I cóż tam robisz” – Urszula Mika – TEATR po LATACH, Świątniki Górne

„Totus Tuus” – Urszula Drzyżdżyk–Dziudziel, Oświęcim

 

Wyróżnienia:

„Totus Tuus” – Helena Waśniowska – TEATR po LATACH, Świątniki Górne

„Cały Twój” – Alina Pukło – Wrząsowice

 

Proza gwarowa

Wyróżnienie:

„Poprawiny na wypasie” – Krystyna Blamek–Hyrkiel

 

Proza w języku literackim

Nagroda:

„Totus Tuus” – Zdzisława Karoń, Sieniczno

 

Wyróżnienie:

„Drogi Ojcze Święty Janie Pawle II” – Marianna Górna, Bielsko – Biała

 

Komisja podkreśla duże zainteresowanie konkursem i fakt, że Osoba i Dzieło Jana Pawła II są żywym źródłem inspiracji dla wielu osób, zarówno piszących gwarą, jak i w języku ogólnym. Szczególnie cieszy zainteresowanie dzieci i młodzieży, które nie miały już szczęścia bezpośredniego kontaktu ze Świętym z Wadowic, niemniej jury zachęca rodziców i opiekunów – dziękując im za trud wtajemniczania młodego pokolenia w życie i dokonania Karola Wojtyły – by namawiali swoich podopiecznych do bardziej samodzielnej pracy, nie wykonując jej za nich.

Jury:

Aniela Bafia

         Andrzej Jacek Nowak

       Bartłomiej Kudasik





Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 799
 

maja

8

sobota

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.