XXVIII FESTIWAL PAPIESKI "NIE LĘKAJCIE SIĘ!"

XXVIII FESTIWAL PAPIESKI

„NIE LĘKAJCIE SIĘ!”

„Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi.....

Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”

Słowa J.P. II z homilii wygłoszonej w czasie Mszy św. 22 października 1978 r. rozpoczynającej jego pontyfikat.

Od 28 lat Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej wraz z Urzędem Gminy Biały Dunajec organizuje festiwal. Celem jest popularyzacja utworów muzycznych, scenicznych, literackich oraz prac plastycznych poświęconych Papieżowi - Polakowi i Jego dziejowemu posłannictwu oraz jego następcom.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu informuje iż przegląd XXVIII FESTIWALU PAPIESKIEGO odbędzie się         8 października 2021 roku (piątek)

Gminna Aula - Szkoła Podstawowa nr 1 w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 184 A .

REGULAMIN PRZESŁUCHAŃ KONKURSOWYCH

Uczestnicy Festiwalu będą oceniani w kategoriach:

• zespoły muzyczne, chóry, grupy śpiewacze
  • śpiewacy, soliści
  • poeci, recytatorzy, gawędziarze
  • grupy teatralne

Uczestnicy oceniani są w czterech grupach wiekowych:

• dzieci w wieku przedszkolnym
  • uczniowie szkół podstawowych
  • uczniowie szkół średnich
  • dorośli

Programy uczestników kategoriach:

1)poeci, recytatorzy i gawędziarze wykonują po jednym utworze - czas prezentacji do 5 minut.

2)chóry, grupy śpiewacze, zespoły muzyczne, śpiewacy, soliści - jeden utwór - czas trwania do 5 minut.

3)grupy teatralne przedstawiają utwory sceniczne własne lub innych autorów – czas trwania do 15 minut

Zgłoszenia na przesłuchania konkursowe prosimy kierować w terminie do dnia 1 października 2021.r. zgodnie z załączoną kartą wyłącznie na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.       tel.: 18 20 73 898

- każda instytucja może wytypować tylko 3 osoby (solista, poeta-recytator, gawędziarz) i 2 grupy (teatralne, śpiewacze i chóry )

- zostanie ustalony dokładny godzinowy harmonogram występów zgłoszonych uczestników

- z wyłonionymi laureatami przeglądu organizator będzie kontaktował się indywidualnie.

Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu            16 października 2021 r.

*   Ze względów epidemiologicznych organizator zastrzega sobie zmianę regulaminu (nawet odwołanie          przesłuchań)

**   Przesłuchania będą dostosowane do obostrzeń wynikających ze stanu pandemii

** * Wszyscy zgłaszający się do przesłuchań proszeni są o kontakt telefoniczny pod numerem:

18 20 73 898 od pn. – pt. 12:00-20:00 koniecznie do dnia 01.10.2021 r.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

KATEGORIE WIEKOWE:

• - dzieci w wieku przedszkolnym
  • - uczniowie szkół podstawowych
  • - uczniowie szkół średnich
  • - dorośli

TECHNIKA WYKONANIA:

• - malarstwo na papierze
  • - malarstwo na szkle
  • - ceramika
  • - grafika
  • - rzeźba
  • - rysunek

1)W 2021 roku konkurs odbywa się on-line.

2)Konkursowe prace w formie elektronicznej( skan, dobrej jakości zdjęcie, ) należy przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 1 października 2021 r. do godziny 24:00.

3)Prace wysłane mailem bez wypełnienia karty zgłoszenia (dostępnej na stronie www.gbpbialydunajec.pl) i bez podpisania klauzuli RODO (zdjęcie lub screen) , nie będą brane pod uwagę.

4)Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do wykorzystania pracy na następujących polach eksploatacji: użycie w internecie, druk w dowolnej formie.

5)Sytuacje nie objęte niniejszym regulaminem rozstrzyga organizator konkursu.

REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO

Na prace literackie czekamy do 1 października 2021 roku.

Prace literackie mogą być pisane w dowolnej formie (wiersz, list do Ojca Świętego, scenka teatralna, itp.), poświęcone Świętemu Janowi Pawłowi II i jego dziejowemu posłannictwu. Teksty mogą być pisane gwarą lub językiem literackim.

Teksty powinny być nadesłane pocztą elektroniczną i opatrzone godłem (pseudonim)

Prace należy wysyłać na adres :  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. "> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wyniki XXVIII FESTIWALU PAPIESKIEGO będą ogłoszone na stronie internetowej www.gbpbialydunajec.pl oraz na facebooku Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu 16 października 2021 r.

* konkurs literacki i plastyczny XXVIII Festiwalu Papieskiego w tym roku wyłącznie on-line

KARTA - KONKURS LITERACKI I PLASTYCZNY

KARTA - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE