Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj100
Wczoraj117
W tym tygodniu100
W tym miesiącu2979
Ogółem316899
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

EUROPEJSKIE TARGI PRODUKTÓW REGIONALNYCH - ZAKOPANE 2022

cover

W tym roku po raz drugi odwiedziliśmy Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem. Przez kilka dni, z inicjatyw naszych oraz zaprzyjaźnionych instytucji, miało miejsce wiele wydarzeń oraz pokazów. W piątek odbyły się warsztaty malarskie, prowadzone przez panią Monikę Stachowiec z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu. Podczas nich, dzieci malowały regionalne wzory na doniczkach oraz na szkle. Można było również spróbować swoich sił w rzeźbiarstwie w drewnie. Warsztaty zostały przygotowane przez Wawrzyńcokowa Kuźnię Talentów w Gliczarowa Dolnego.

Na głównej scenie plenerowej czytaliśmy wiersze autorstwa Zofii Mieszczak, laureatki konkursu "Małopolskie Piękno Słowem Opisane 2022". Wiersze czytała pani Zofia, jej koleżanki z Klubu Senior 60+ Biały Dunajec oraz Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak. Następnie mieliśmy okazję podziwiać występ dziecięcego zespołu regionalnego "Mali Białodunojcanie".
W Zarębku Tradycji przygotowaliśmy stoisko, gdzie w ramach akcji ,,Bookcrossing - Na Równi Krupowej czytanie i książek wymienianie - Dyskusyjny Klub Książki w Białym Dunajcu” można było nieodpłatnie zabrać, bądź zamienić książkę na nową.

Obok nas swoje stoisko miały również wspomniane wcześniej seniorki, na którym można było kupić ręcznie robione maskotki i zabawki. Ciekawą atrakcją był także pokaz malarstwa Martyny Staszel, podczas którego malowała ona tatrzański pejzaż.
W sobotę odbyła się prezentacja Kowalstwa Artystycznego Sobalowej Kuźni, gdzie Janusz Cudzich zaprezentował swoje wyroby. Miał miejsce także pokaz kulinarny, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sierockiego.
W poniedziałek na zakończenie targów byliśmy świadkami niesamowitego recitalu Dominiki Białoń. Zaraz po nim prezentacji gorsetów góralskich, wykonanych na zajęciach prowadzonych naszych instytucjach przez Laureatkę Marki Tatrzańskiej 2020 - Janinę Skupień Ładunkulę.

Serdecznie dziękujemy dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury Helenie Buńda za owocną współpracę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mieli okazję wziąć udział w Europejskich Targach Produktów Regionalnych.

fot. Marcin Szkodziński

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1648
 

Znajdź na stronie

lipca

22

poniedziałek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.