Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj33
Wczoraj67
W tym tygodniu100
W tym miesiącu1464
Ogółem272768
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

KSIĄŻKI UWALNIAMY! CZYTAMY!

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.

W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli „krążąca książka” lub „książka w podróży”, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Z okazji Ogólnopolskiego Święta Uwalniania Książek 15 czerwca 2021r.w naszej bibliotece zostały ustawione szafki BOOKCROSSING przed głównym wejściem. Do biblioteki można przynosić także swoje książki, których już nie czytamy, po to, aby dać im drugie życie. Do półek jest cały czas wolny dostęp. Nawet po godzinach pracy biblioteki, można podejść w każdej chwili i oddać bądź zabrać książkę.

SEREDECZNIE ZACHĘCAMY!

KSIĄŻKI UWALNIAMY! CZYTAMY!

Pamiętajmy, że Książki nie lubią samotności!

Dzielmy się z innymi radością czytania!

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1230
 

Znajdź na stronie

września

27

wtorek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2022 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.