KSIĄŻKI UWALNIAMY! CZYTAMY!

Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.

W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli „krążąca książka” lub „książka w podróży”, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing pozwala dzielić się książkami, stwarza możliwość wymiany na inne, daje szansę czytania tym, których nie stać na zakup książek, powoduje, że książki są w ciągłym obiegu.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, ulubiony pub, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Z okazji Ogólnopolskiego Święta Uwalniania Książek 15 czerwca 2021r.w naszej bibliotece zostały ustawione szafki BOOKCROSSING przed głównym wejściem. Do biblioteki można przynosić także swoje książki, których już nie czytamy, po to, aby dać im drugie życie. Do półek jest cały czas wolny dostęp. Nawet po godzinach pracy biblioteki, można podejść w każdej chwili i oddać bądź zabrać książkę.

SEREDECZNIE ZACHĘCAMY!

KSIĄŻKI UWALNIAMY! CZYTAMY!

Pamiętajmy, że Książki nie lubią samotności!

Dzielmy się z innymi radością czytania!

września

Copyright © 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.