Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj77
W tym tygodniu301
W tym miesiącu1746
Ogółem231574
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Drużyna harcerska z Warszawy w białodunajeckiej Bibliotece

W dniu 5 lutego b.r. w Bibliotece w Białym Dunajcu gościliśmy harcerki z 265 Warszawskiej Drużyny Wędrowniczek CZARNOHORA IM. KAROLINY LANCKOROŃSKIEJ.

Druhny: Zuza Wojnarowska, Marta Piecyk, Sylwia Wyszyńska i Ola Rosińska w ramach wolontariatu przeprowadziły pogadankę dla młodych użytkowników Biblioteki na temat harcerstwa oraz opowiedziały ciekawą legendę o huculskim zbójniku Oleksym Dowboszu.

 

Ciekawe metody pracy z dziećmi, poprzez zabawę ruchową i odczytywanie zaszyfrowanych wyrazów za pomocą specjalnego szyfru (tzw. „czekoladki”), sprawiły, że uczestnicy bardzo się zaangażowali w zajęcia a inni, korzystający w tym czasie z usług Biblioteki z ciekawością przyglądali się temu, co się w Bibliotece dzieje.

Następnie druhny wraz z Kierowniczką Biblioteki Panią Józefą Kolbrecką udały się do warsztatu twórcy ludowego Andrzeja Bukowskiego – Kubieńcia, gdzie obejrzały proces wykonywania spinek góralskich i innych akcesoriów stroju męskiego regionu Podhala.

Z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwały się również zajęciom gry na instrumentach góralskich, prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury przez znanego muzyka ze słynnej rodziny Poloków – Andrzeja Polaka z Białego Dunajca.

Na zakończenie wizyty Kierownik Biblioteki pokazała slajdy z imprezy regionalnej „Wybory Nośwarniyjsyj Górolecki, po czym druhny same uczyły się sztuki ubierania kierpcy i strojów kobiecych. Jak pięknie w nich wyglądały, można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

 

Zdjęcia wykonała Józefa Kolbrecka

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3497
 

października

22

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.