Ogółem220714

"Poczytaj mi mamo"

Przez cały rok szkolny 2016/2017 Szkoła Podstawowa w Gliczarowie Dolnym wraz z Filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu prowadzi zajęcia czytelnicze w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Tym razem to mamy przedszkolaków i uczniów czytały wiersze, baśnie i legendy gwarą. Korzystaliśmy z następujących książek: "Góralska czytanka", "Legendy tatrzańskie", "O Tatry wy moje" A. Skupnia-Florka. Jak się okazało, nie jest łatwo czytać po góralsku, ale dzięki kultywowaniu gwary w domu, uczniowie byli bardzo zachwyceni zdolnościami swoich mam, za co bardzo dziękujemy.

maja

Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.