Spotkanie z zabawą i gwarą góralską w białodunajeckiej Bibliotece w dniu 11 maja 2017 roku w ramach Tygodnia Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu organizuje spotkanie z pisarką Stanisławą Szewczyk, promującą dawne zabawy dziecięce.

Spotkanie jest dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 poprzez Podhalańską Lokalną Grupę Działania.

W dobie uzależnień od gier komputerowych i komórek, braku zabaw ruchowych, braku integracji wśród dzieci a także zanikaniu posługiwania się gwarą, poprzez spotkanie z autorką książki „WIERSE I ZABAWY DLO DZIECI”, będziemy uczyli zdrowego stylu życia. Autorka przekaże opowieścią i przykładami różne formy zabawy w jej dzieciństwie, które można i dzisiaj wykorzystać. Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa książek dla dzieci, napisanych w gwarze podhalańskiej. Również w czasie spotkania z dziećmi będziemy rozmawiać, posługując się gwarą góralską.

Na tą nietypową lekcje biblioteczną zaprosiliśmy uczniów z dwóch Szkół w naszej Gminie, które podpisały w roku 2014 z nami współpracę partnerską w ramach Programu Biblioteki Narodowej – Priorytet 2, dotyczącą dostępu do nowości wydawniczych szkół naszej Gminy. Są to : Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i ZSPiG im. Andrzeja Skupnia Florka w Gliczarowie Górnym.

Zapraszamy już w czwartek 11 maja b.r. na spotkanie z pisarką Stanisławą Szewczyk.

Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2038