Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj19
Wczoraj41
W tym tygodniu458
W tym miesiącu201
Ogółem286397
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Spotkanie z zabawą i gwarą góralską w białodunajeckiej Bibliotece w dniu 11 maja 2017 roku w ramach Tygodnia Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu organizuje spotkanie z pisarką Stanisławą Szewczyk, promującą dawne zabawy dziecięce.

Spotkanie jest dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 poprzez Podhalańską Lokalną Grupę Działania. 

W dobie uzależnień od gier komputerowych i komórek, braku zabaw ruchowych, braku integracji wśród dzieci a także zanikaniu posługiwania się gwarą, poprzez spotkanie z autorką książki „WIERSE I ZABAWY DLO DZIECI”, będziemy uczyli zdrowego stylu życia. Autorka przekaże opowieścią i przykładami różne formy zabawy w jej dzieciństwie, które można i dzisiaj wykorzystać. Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa książek dla dzieci, napisanych w gwarze podhalańskiej. Również w czasie spotkania z dziećmi będziemy rozmawiać, posługując się gwarą góralską.

Na tą nietypową lekcje biblioteczną zaprosiliśmy uczniów z dwóch Szkół w naszej Gminie, które podpisały w roku 2014 z nami współpracę partnerską w ramach Programu Biblioteki Narodowej – Priorytet 2, dotyczącą dostępu do nowości wydawniczych szkół naszej Gminy. Są to : Szkoła Podstawowa im. Wojciecha Kułacha Wawrzyńcoka w Gliczarowie Dolnym i ZSPiG im. Andrzeja Skupnia Florka w Gliczarowie Górnym.

Zapraszamy już w czwartek 11 maja b.r. na spotkanie z pisarką Stanisławą Szewczyk.

 

 


Europejski Fundusz Rolny na Rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”


                                                                                

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1872
 

Znajdź na stronie

czerwca

4

niedziela

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2023 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.