Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj77
W tym tygodniu301
W tym miesiącu1746
Ogółem231574
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Akcja społeczna NARODOWE CZYTANIE w Gminnej Bibliotece w Białym Dunajcu

W tym roku w ramach Akcji NARODOWE CZYTANIE na promocję tekstu „WESELA” Stanisława Wyspiańskiego zaprosiliśmy klasę III Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 1 z klasami gimnazjalnymi im. Kazimierza Wielkiego w Białym Dunajcu.

Uczniowie, pod opieką Pani Marzeny Druzgała, zamienili się w takie postacie z „WESELA” jak: Czepiec, Klimina, Dziennikarz, Kasper, Zosia, Haneczka, Radczyni, Jasiek, Panna Młoda, Ksiądz, Pan Młody, Poeta, Maryna, Żyd, Rachel, Gospodarz i Ojciec.

Przeczytaliśmy 25 scen tego dramatu.

Młodzież wczuła się w czytane teksty, chociaż miejscami słowa były archaiczne, a także gwarowe. Z tymi ostatnimi uczniowie nie mieli problemu, gdyż na co dzień posługują się gwarą.

Najważniejszy efekt i sukces akcji jest taki, że młodzież wcale się nie nudziła a niektóre fragmenty wzbudzały śmiech młodych ludzi, którzy wkraczają już w czas pierwszych zauroczeń i miłości, o której to miłości było dużo napisane w „WESELU”.

Myślę, że w średniej szkole, kiedy będą sięgać po tę właśnie lekturę, z radością powrócą do wspomnień z tegorocznego NARODOWEGO CZYTANIA.

Dziękuję za organizację tej akcji w Bibliotece: Krysi Bafii, Bożenie Świderskiej – Środa, a także Pani Dyrektor Halinie Michalskiej za wyrażenie zgody na udział uczniów tej Szkoły w NARODOWYM CZYTANIU. No i oczywiście wychowawczyni Marzenie Druzgała.

Nam pozostaną miłe wspomnienia a uczniom pieczątka pamiątkowa, przesłana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Tekst: Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Krystyna Bafia

 

 

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1332
 

października

22

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.