Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj72
W tym tygodniu74
W tym miesiącu74
Ogółem240548
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK w Białodunajeckiej Bibliotece - CYFROWA MAJÓWKA

W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegał w dniach od 8-15 maja pod hasłem #biblioteka. Hasło zostało wybrane przez okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Jak co roku Gminna Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu przyłączyła się do akcji. Tym razem 15 maja zorganizowaliśmy lekcję biblioteczną pod tytułem „#KODOWANIE I CZYTANIE” dla uczniów klas 0 –III ze Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Dolnym.

Na początku dzieci zapoznały się z twórczością Juliana Tuwima, a szczególnie z wierszem „LOKOMOTYWA”, który był motywem przewodnim  spotkania. Po raz pierwszy w naszej bibliotece odbyło się kodowanie na macie edukacyjnej. Na wybranych polach maty zostały ułożone wagoniki lokomotywy z zadaniami dla każdego ucznia. Dzieci otrzymały instrukcję (wskazówki) według, której miały poruszać się po polach maty, by dojść do swojej karty pracy. Kolejną czynnością było wykonanie zadania umieszczonego pod wagonikiem oraz narysowanie zawartości wyznaczonego wagonu, zgodnie z treścią wiersza „Lokomotywa”.

Było dużo śmiechu i zabawy, wszyscy chętnie angażowali się w zajęcia i podejmowali wyzwania. Efekty swoich prac prezentowali z dumą i umieszczali na macie, w ten sposób powstała piękna, kolorowa lokomotywa. Na koniec spotkania uczniowie recytowali wiersze innych poetów polskich.

W nagrodę za wspaniałą pracę każdy z uczniów otrzymał słodką nagrodę.

Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji lekcji Pani Halinie Parze i Pani Justynie Mularczyk – Żądło.

Zapraszamy na kolejne spotkanie.

Nasze zmaganie możecie obejrzec klikając

 

Kodowanie i czytanie 

Galeria zdjęć:

 Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 944
 

marca

2

wtorek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.