Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj84
W tym tygodniu4
W tym miesiącu3032
Ogółem216115
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

W świecie baśni Andresena – kodowanie na macie

Czytanie książek to przeniesienie do magicznego świata wyobraźni, dlatego dbając o zainteresowanie dzieci czytelnictwem Filia Gminnej Biblioteki Publicznej wspólnie ze Szkołą Podstawową w Gliczarowie Dolnym przeprowadziła cykl zajęć poświęcony twórczości Hansa Christiana Andersena.

Zadaniem uczniów było wypożyczenie wybranej przez siebie baśni, następnie zaznajomienie się z jej treścią i namalowanie ilustracji przedstawiających charakterystyczne elementy tego utworu. Powstały piękne i oryginalne prace plastyczne, które na ostatnich zajęciach były prezentowane przed wszystkimi uczniami. Uczniowie dobierali się w pary, jeden z nich układał na macie do kodowania rysunki, a następnie snując opowieść ubarwioną wyobraźnią kierował swojego partnera w kierunku mety – zakończenia baśni. Wysłuchaliśmy opowieści o „Królowej Śniegu”, „Ołowianym żołnierzyku”, „Odrobince” i „O Jasiu i Małgosi””. Uczniowie nagrodzeni zostali brawami, a także ocenami z poszczególnych edukacji.

Dziękujemy uczniom za udział, a Pani Halinie Para za pomoc w przygotowaniu spotkania.
Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 147
 

marca

30

poniedziałek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.