WARSZTATY INTEGRACYJNO KULTURALNE

Towarzystwo Kultury Szlacheckiej "Sarmatia Ars Bendzinensis"

Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności kulturalnej, artystycznej, twórczej, edukacyjnej, badawczej i promującej dziedzictwo kulturowe zwłaszcza w zakresie upowszechniania i popularyzacji kultury szlacheckiej powstałej w okresie Sarmacji - „złotej ery świetności Polski”. Ponad to celem stowarzyszenia jest ułatwianie młodszym pokoleniom poszukiwań samoidentyfikacji narodowej, odkrywania tożsamości w relacjach z rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej, wspólnych korzeni, zainteresowań, rozwijania pasji, poszukiwania pomysłów na budowanie ich przyszłości. Członkowie grupy są zainteresowani życiem kulturalnym, czynnie m.in. poprzez działania naszej organizacji uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym swoich lokalnych społeczności. W swoich działaniach wspiera wolontariuszy, oraz samą ideę wolontariatu przeprowadzając np. warsztaty integracyjno-kulturowe.