Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj77
W tym tygodniu301
W tym miesiącu1746
Ogółem231574
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Promocja Kroniki Zespołu Góralskiego im. Andrzeja Skupnia Florka z Białego Dunajca

W dniu 22 kwietnia 2012 r. w auli ZSPiG nr 1 w Białym Dunajcu odbyła się Promocja Kroniki Zespołu Góralskiego im. Andrzeja Skupnia Florka z Białego Dunajca. Uroczystość została zainicjowana i zorganizowana przez autorkę Kroniki Panią Janinę Rzadkosz Sichelską oraz Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu przy wsparciu Urzędu Gminy Biały Dunajec, Związku Podhalan O/Biały Dunajec i Gminnej Koalicji na Rzecz Rozwoju Bibliotek.

 

Wydarzenie to rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu w intencji Patrona Zespołu Andrzeja Skupnia Florka, Heleny Zachemskiej i innych zmarłych członków Zespołu. Dalsza część uroczystości odbyła się na auli gminnej, gdzie wszystkich członków Zespołu im. A.Skupnia Florka i pozostałych zaproszonych gości przywitała Kierownik Biblioteki Józefa Kolbrecka. Następnie swoje przemówienia wygłosili Ks. Proboszcz Jan Dolasiński, Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak, Wicestarosta Tatrzański Andrzej Skupień oraz Józef Pitoń. Wszyscy gratulowali Janinie Rzadkosz Sichelskiej prowadzenia i opracowania tak wartościowej dla przyszłych pokoleń Kroniki. Później głos zabrała sama autorka przedstawiając ciekawe wspomnienia o Andrzeju Skupniu Florku oraz historię powstania Kroniki. Całą pracę związaną z digitalizacją archiwalnej Kroniki uzupełnionej o fotografie wielu dyplomów, odznaczeń, podziękowań, pamiątek dla Zespołu oraz ostatnich wydarzeń kulturalnych wykonał wspólnie z autorką pracownik Biblioteki Piotr Jarosz. Efekty wielomiesięcznej pracy przedstawione zostały podczas prezentacji multimedialnej Kroniki.

W dalszej części uroczystości wyświetlony został film o starych zwyczajach i obrzędach na Podhalu w wykonaniu Zespołu Góralskiego im. Andrzeja Skupnia Florka z Białego Dunajca. Dla większości członków Zespołu film był okazją do wielu refleksji i wspomnień z czasów młodości. Na zakończenie wystąpił Zespół Góralski „Biołodunajcanie” z Białego Dunajca.  

Natomiast 27 kwietnia w Gliczarowie Górnym odbyła się uroczystość przekazania jednej z Kronik Zespołu Góralskiego im. A.Skupnia Florka z Białego Dunajca tamtejszemu Zespołowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum również noszącemu imię Andrzeja Skupnia Florka. Licznie zgromadzona młodzież szkolna wysłuchała wystąpienia autorki, po czym na ręce Dyrektora Andrzeja Skupnia wręczona została Kronika, która służyć będzie w bibliotece szkolnej dzieciom, młodzieży i społeczności Gliczarowa Górnego.    

 zdj. P.Jarosz

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3993
 

października

22

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.