Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj103
Wczoraj115
W tym tygodniu218
W tym miesiącu1663
Ogółem231491
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Warsztaty w Koszycach

 

W dniu 14.grudnia 2015 uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Gliczarowie Górnym i w Sierockiem wraz ze swoimi opiekunami , mieli zaszczyt gościć w Koszycach (powiat Proszowice) w ramach projektu PN. „Edukacja kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych – Peacepainting w Polsce i w Norwegii”.

 

Spotkanie odbyło się w Muzeum Ziemi Koszyckiej. Po przywitaniu uczestników przez Wójta Gminy Koszyce Pana Stanisława Rybaka i Panią Dyrektor PiMBP Katarzynę Wawrzeń, rozpoczął się wykład artysty malarza, grafika i wykładowcy krakowskiej ASP Marcina Czaji. Z prezentacji malarza Marcina Czaji pt. ,,Wielokulturowość w sztuce” młodzież wyniosła dużo wiadomości na temat kultury żydowskiej. Po wysłuchaniu wykładu zwiedzaliśmy Muzeum, które posiada trzy działy ze stałymi ekspozycjami: dział archeologiczny, historyczny i etnograficzny oraz tymczasową ekspozycję obrazów malarza i grafika Pana Pawła Olchawy. Następnie Pan Jarosław Zatorski, były Burmistrz Chmielika, opowiedział dokładniej o spotkaniach z kultura żydowską a na zakończenie wystąpił zespół taneczny Kamea z Chmielika. Po wykładach, które młodzież wysłuchała z ciekawością przenieśliśmy się do budynku Szkoły Podstawowej i tam rozpoczęły się warsztaty młodych artystów pod kierunkiem Pana Marcina Czaji, który wiernie służył pomocą i był zachwycony tym, że młodzież dzisiejsza ma możliwość udziału w takich projektach. Pan Marcin skomentował: „Szkoda że nie było tak za moich szkolnych lat”. Każde spotkanie wprowadza młodych uczniów w nowe umiejętności tworzenia, odbioru i interpretacji i interpretacji dzieł sztuki. Na koniec gratulował prac i zachęcał do dalszego rozwoju.                                                                                      

 

 


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1607
 

października

20

wtorek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.