Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj41
W tym tygodniu459
W tym miesiącu202
Ogółem286398
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Kolejne spotkania w ramach mikrograntu "Podaj dalej"

W dniach 3 i 9 czerwca 2011 odbyły się kolejne dwa spotkania zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu w ramach mikrograntu „Podaj dalej”. Celem spotkań było przekazanie przez bibliotekę wiodącą zespołom bibliotek partnerskich wiedzy zdobytej podczas szkoleń podstawowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej (CAL).

W każdym spotkaniu udział wzięło 18 bibliotekarzy z Gminnych Bibliotek Publicznych (w Białym Dunajcu, Bukowinie Tatrzańskiej, Poroninie, Kościelisku) oraz ich filii. Tematem drugiego spotkania prowadzonego przez Kierownik biblioteki Józefę Kolbrecką było szczegółowe omówienie głównych zasad tworzenia planu rozwoju biblioteki oraz konstruowania ankiet dla użytkowników w związku z udziałem bibliotek w Programie Rozwoju Bibliotek. Spotkanie trzecie było poświęcone próbom opracowania planu rozwoju dla każdej filii bibliotecznej. Bibliotekarze zastanawiali się nad misją i wizją swojej biblioteki, celami strategicznymi a także podjęli się sporządzenia analizy SWOT dla swojej placówki bibliotecznej. Następnie omówiono techniczne aspekty przeprowadzenia konferencji wirtualnej z Gminną Biblioteką Publiczną w Gierałtowicach z woj. śląskiego zaplanowaną na 29 czerwca br.

Spotkanie zakończyło się dyskusją oraz oceną każdego uczestnika odnośnie przeprowadzonych szkoleń. Bibliotekarze podkreślali, że dzięki szkoleniom zdobyli kolejne doświadczenia w pracy na rzecz społeczności lokalnej.

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3321
 

Znajdź na stronie

czerwca

4

niedziela

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2023 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.