Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj77
W tym tygodniu301
W tym miesiącu1746
Ogółem231574
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Zakończenie kursu wiązania strzępków do chust góralskich – 03.12.2015 rok.

 

Zofia Solarzowa – nasza Patronka towarzyszyła z portretu kursowi wiązania strzępków do chust góralskich, który odbywał się w październiku i listopadzie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białym Dunajcu. Kobiety z następujących miejscowości: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Bustryk, Ciche, Czerwienne, Gliczarów Dolny, Gliczarów Górny, Gronków, Kościelisko, Kraków, Murzasichle, Pieniążkowice, Poronin, Ratułów, Szaflary, Trute, Zakopane, Załuczne, Ząb nauczyły się tego trudnego i wymagającego cierpliwości fachu pod okiem instruktorki Krystyny Łapki ze Suchego.

„Będzie mi brakowało zajęć z Wami” – mówiła instruktorka na zakończenie kursu. Zaś kursantki pytały o inne kursy i prosiły, żeby je zawiadamiać o nowych zajęciach organizowanych przez naszą Bibliotekę. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z zakończenia kursu i wręczenia dyplomów. Na uwagę zasługuje fakt, że kobiety „ubrane piyknie po góralsku paradzą się w smateckak do ftoryk same se strzępki przyprawiały”.

 

Tekst: Józefa Kolbrecka

 

Zdjęcia: Mateusz Trebunia

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2164
 

października

22

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.