Zbiórka fantów w Bibliotece trwa nadal

Do 13 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu zbieramy fanty na loterię fantową, która odbędzie sie na Pikniku Rodzinnym w Białym Dunajcu dnia 18.06.2017 roku. Dochód z loterii będzie przeznaczony na leczenie Dawidka Świdra z Białego Dunajca. Obecnie Dawidek – skierowany na badanie w kierunku Zespołu Leigha

Dawidek urodził się 5 lutego 2015r. w stanie umiarkowanej zamartwicy, dostał 5 pkt. w skali Apgar.

Po ciężkim początku swego życia, Dawid rozwijał się niemal prawidłowo. Ze względu na historię porodu pozostawał pod kontrolą wielu specjalistów, którzy oprócz obniżonego napięcia mięśniowego nie widzieli w jego rozwoju niczego nie prawidłowego.

W lipcu 2015 roku Dawidek osłabł, przestał łapać zabawki, dźwigać główkę, nie gaworzył, miał problemy z jedzeniem. Z dnia na dzień stan Dawidka zaczął się pogarszać, zaczęły się problemy z oddychaniem, podejrzenie ślepoty, ropnego zapalenia ucha. Po pięciu dobach pobytu na oddziale neurologicznym Dawidek został przeniesiony na oddział intensywnej terapii, gdzie rozpoczął walka o życie i każdy kolejny dzień.

Dawid przeszedł zabiegi gastrostomii (PEG) oraz tracheostomii i jest na stałe podpięty do respiratora.

Wymaga leczenia w poradni specjalistycznej genetycznej i badany w kierunku Zespołu Leigha.