Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj47
Wczoraj46
W tym tygodniu197
W tym miesiącu903
Ogółem306205
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Uczymy się rzeźbić w szkle u Pana Henryka Trebuni Tutki

W dniu 22 września 2017 roku grupa zainteresowanych pokazem rzeźby w szkle znalazła się w pracowni Pana Henryka Trebuni Tutki. Mistrz przywitał nas w swojej góralskiej izbie, gdzie dzieci z zespołu „Mali Borzanie” z instruktorką Ewą Gaculak zaśpiewały pięknie po góralsku, bo przecie Pan Henryk to rodzony brat „tego” Władysława Trebuni – Tutki i również muzykant.

Potem grupkami udawaliśmy się na górkę w domu rzeźbiarza, żeby w jego małym warsztacie podglądać, jak się rzeźbi w szkle i popróbować tej trudnej sztuki.

Mały, nieskomplikowany warsztat, a takie cuda można wykonywać.

Pan Henryk, pomimo że w kwiecie wieku (85 lat), nadal krzepki i uczynny, obiecał że ochotnicy mogą przychodzić do niego, żeby się uczyć tej unikalnej sztuki, bo jest jedynym takim rzeźbiarzem na Podhalu.

Bardzo dziękuję zarówno Henrykowi Trebuni – Tutce jak i kursantom za jedyną okazję, żeby w warsztacie Mistrza zobaczyć, jak się rzeźbi w szkle a i samemu spróbować tej pięknej sztuki.

Spotkanie zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu i Stowarzyszenie KOBIETY PODHALA.

Tekst i zdjęcia Józefa Kolbrecka
Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3503
 

Znajdź na stronie

kwietnia

18

czwartek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.