Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj45
Wczoraj46
W tym tygodniu195
W tym miesiącu901
Ogółem306203
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Wskazówki na zakończenie kursu dla instruktorów zespołów regionalnych (dr Stanisława Trebunia – Staszel)


Kochani pomalućku zblizo sie finał nasyk spotkań. Tak jak my gwarzyli, zamiast pisanyk egzaminów na zalicenie mocie przyryktować „prezentacje” ubrań góralskich. Ponizej przesyłom Wom wykaz osób, ftore zostały przydzielone do wyznaconyk grup i tematów.

Przesyłom tyz link do filmiku – mozecie uwidzieć jak wyglądała prezentacja strojów w Kościelisku przy okazji promocji albumu „Strój górali podhalańskich”. Pokaz zacyno sie od 7 minuty. To tak ino dlo orientacji: https://www.youtube.com/watch?v=T1BZLptkLlU

Przygotowując pokaz pamiętajcie, że chodzi o to, by prezentacja poszczególnych strojów – ubrań opatrzona była komentarzem. Musicie wybrać dwie trzy osoby, które poprowadzą ten pokaz – zresztą każdy może coś od siebie dodać. Zachęcam do korzystania z anegdot i humorystycznych wstawek o stroju (jest dużo przyśpiewek i powiedzeń ). To WY JESTEŚCIE AUTORAMI I REŻYSERAMI prezentacji. Czas prezentacji każdej grupy nie może przekroczyć 20 min! (Przepraszam, ale mamy 5 grup i do tego jeszcze wykład oraz rozdanie certyfikatów)

Serdecznie pozdrawiam, a ze święta już blisko składam serdeczne życzenia.

Moi drodzy zycem Wom spokojnych, zdrowych, rozśpiewanych Godnich Świąt. Niech Bozo Dziecina wniesie w Wase serca radość, miłość i pokój.

Dziewcętom zycem sykownyk podłaźników, a chłopcom udanyk podłazów. Zaś tym co juz utracieli ślebode panieńskom i kawalerskom , coby dalej zapatrzeni byli w swoik małzonków i widzieli w nik „nopiykniejse piękności” .

Pani Józi dziękując za jej słuzbe dlo nasej podhalańskiej wspólnoty, zycem duzo zdrowia i sieł do dalsej roboty . Pani Józiu Bóg zapłoć za Wase poświęcenie i wielkie serce dlo nos syćkik!    

Stanisława Trebunia-Staszel

Do zobaczenia w Nowym Roku. Na spotkaniu 12 stycznia wszystko sobie omówimy i przećwiczymy!

Powodzenia!

GRUPY I TEMATY – zaliczenie zajęć prowadzonych w ramach warsztatów dla instruktorów. Biały Dunajec 2017/2018.

I GRUPA – do połowy XIX wieku

II GRUPA – przełom XIX i XX stulecia

III GRUPA – po II wojnie światowej

I V GRUPA – ubranie weselna (obrzędowe)

V GRUPA – strój spiskiShare
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 3592
 

Znajdź na stronie

kwietnia

18

czwartek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.