Warsztaty malowania chust góralskich zakończone.

W dniu 6 maja b.r. zakończono warsztaty malowania chust góralskich. Uczestnicy (16 osób) reprezentowali następujące miejscowości: Białka Tatrzańska 1, Biały Dunajec 2, Brzegi 1, Gliczarów Dolny 1, Klikuszowa 1, Kościelisko 1, Leszczyny 1 , Leśnica 1, Maruszyna 1, Murzasichle 1, Ratułów 1, Sierockie 1, Zakopane 1, Ząb 2

W tajniki malowania na materiale wprowadzała uczestników Krystyna Łapka

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja pt. „Wyzdajoj się, zjedz zdrowo, a potem se zatońc – a dzieckiem ftosi Ci sie zajmie – regionalne warsztaty dla dorosłych” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji „Zwiększenie aktywności organizacji w realizacji celów statutowych poprzez integrację osób na podobnym etapie życia – młodych rodziców z obszaru Podhalańskie LGD połączoną edukacją w zakresie kultury, twórczości oraz dóbr Podhala i utworzenie nieformalnej grupy rodziców żyjących na Podhalu i chcących kultywować lokalne dziedzictwo”.

Przewidywane wyniki operacji:

Przeprowadzenie 5 szkoleń (Warsztaty malowania chust góralskich, warsztaty wiązania strzępków (frędzli) do chust góralskich, warsztaty tańca góralskiego dla dorosłych, warsztaty cyfrowania (wyszywania portek góralskich, warsztaty przyrządzania zdrowych posiłków z wykorzystaniem produktów lokalnych)

Przeszkolenie 88 osób