W tym miesiącu924
Ogółem306226
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości

VII Mecz Sylwestrowy 2013/2014

Jak było zaplanowane, tak się stało. Równo o 12 .00, mimo kilkudniowego opóźnienia, rozpoczął się „coroczny mecz Sylwestrowy”. Organizatorem, jak co roku, był klub „Biali” Biały Dunajec na czele z prezesem Stanisławem Trebunią Tutką.
Aura dopisała, temperatura -10 stopni, piękne słoneczko i lekki puch śniegu na stadionie w Białym Dunajcu sprawił, iż mecz był dobrym widowiskiem obfitującym w dużą ilością bramek.
W tym roku przeciwnikiem była zaprzyjaźniona drużyna, reprezentująca podhalańską B klasę zachód Janosik Sieniawa. Dla bardziej widowiskowej gry mecz rozegrany został na jednej połowie boiska w czasie 2 x 30 min. z hokejowymi zmianami.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy raz po raz atakowali bramkę gospodarzy i trzema bramkami Damiana Skupnia i jedną Pawła Sichelskiego wygrywali 4-2.Kapitalnie w bramce gospodarzy spisywał się old boy „Białych” Tomasz Gąsienica.
Druga połowa to odwrotny scenariusz i na boisku brylowała drużyna „Janosik” Sieniawa. Kolejne dwie bramki dla drużyny Janosika zdobył Marcin Brandys, Robert Budzik, Damian Siwek i Jacek Truty a jedyne bramki w drugiej odsłonie zdobyli dla „Białych” Damian Skupień i Bartek Ponikwia.
Mecz zakończył się wygraną gości 6:8. Obydwu drużynom zostały wręczone okazałe puchary a także gratulacje od Wójta Białego Dunajca Andrzeja Jacka Nowaka, które przekazała Józefa Kolbrecka -skarbnik klubu. Po meczu obydwie drużyny spotkały się na wspólnym zimowym grillu.

Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec już po raz siódmy zorganizował sylwestrowy mecz na śniegu o Puchar Przewodniczącej Gminnej Komisji d. s.  Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach promocji zdrowego stylu życia.

Wynik:6:8 (4:2)

Bramki „Biali”: D.Skupień x4, P.Sichelski x1, B.Ponikwia x1

Bramki „Janosik”: M. Brandys x4, K. Budzik x2, D. Siwek x1, J.Truty x1

Składy drużyn z protokołu meczowego:

„Biali” Biały Dunajec: T. Gąsienica, M. Bukowski, J. Pańszczyk, M. Sosiński, R. Bocheńczak, P. Sichelski, D. Skupień, B. Ponikwia, K. Tylka, G. Leks, K. Marduła, kierownik drużyny: Stanisław Trebunia Tutka

„Janosik” Sieniawa : P. Tereszkiewiacz, J. Truty, K. Budzik, M.Brandys, D. Siwek, A. Halama, K.Wójtowicz, A.Bachula, D. Bełciak, J.Margosiak, R. Budziak, kierownik drużyny: Stanisław Szeliga

Sędziował: Piotr Lenart