Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj77
W tym tygodniu301
W tym miesiącu1746
Ogółem231574
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Spotkanie ze sportowcem

W dniu 20 grudnia 2016 roku w ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu odbyło się spotkanie ze skoczkiem, członkiem kadry narodowej Andrzejem Zapotocznym. W tym dniu sportu udział wzięli uczniowie klas I – V. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu wspólnie z Klubem LKS „BIALI” Biały Dunajec i Gminną Komisją d.s. Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach promocji zdrowego stylu życia.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali historii uprawiania skoków przez Andrzeja Zapotocznego.

Andrzej Zapotoczny (ur. 16 października 1991) – polski skoczek narciarski pochodzący z Białego Dunajca i absolwent ZSPiG nr 2 w Białym Dunajcu. Pierwszym Klubem, w którego barwach startował, był Klub LKS „BIALI” Biały Dunajec, następnie trenował w LKS „PORONIEC”. W obydwu tych klubach jego trenerem był Stanisław Trebunia – Tutka „UJEK”. Trenował skoki i kombinację norweską. W barwach Klubu LKS „BIALI” zdobył brązowy medal Na Olimpiadzie Młodzieży w roku 2004. Następnie był wychowankiem klubu Start Krokiew Zakopane SMS Zn-e. Od 2007 roku startuje w zawodach FIS Cup. Kilkakrotnie zajął miejsce w najlepszej dziesiątce konkursu. W 2008 roku w Rovaniemi zadebiutował w Pucharze Kontynentalnym. Rok później po raz pierwszy wystąpił na mistrzostwach świata juniorów w Štrbskim Plesie, gdzie zdobył brązowy medal w rywalizacji drużynowej. W tym samym roku wywalczył złoto na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Wiśle. 22 stycznia 2010 w Zakopanem zadebiutował w Pucharze Świata.

Skoczek zachęcał uczniów do uprawiania sportów zimowych. Sam obecnie jest trenerem dziewczynek, które, jak twierdził, wcale nie są gorsze w skokach od chłopaków.

Prezes Klubu LKS „BIALI” Biały Dunajec Józefa Kolbrecka poinformowała uczniów, że wszelkie informacje, dotyczące zapisów do Klubów Sportowych można uzyskać w Gminnej Bibliotece w Białym Dunajcu.

Tekst i zdjęcia: Józefa Kolbrecka

 

 

 

 

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 1600
 

października

22

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.