Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski dla Aleksandra Giertlera – przyjaciela Klubu LKS „BIALI” Biały Dunajec

Aleksander Giertler – wieloletni przyjaciel Klubu LKS „BIALI” Biały Dunajec oraz jego ŚP. Prezesa  Stanisława Trebuni Tutki popularnego „UJKA” został nagrodzony Srebrną Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski*

Odznakę wręczali Wicemarszałkowie Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak i Stanisław Sorys na Krajowym Święcie Ludowców w Radłowie k/Tarnowa w dniu 4 czerwca 2017.

Aleksander Giertler jest Zastępcą Przewodniczącego Małopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Przewodniczącym Rady Powiatowej Ludowe Zespoły Sportowe w Nowym Sączu, Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej  Małopolskiej  Organizacji Turystycznej w Krakowie, członkiem Rady Krajowej Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej oraz Honorowym Prezesem Nowosądeckiej Izby Turystycznej.

Od początku istnienia naszego Klubu LKS „BIALI” Biały Dunajec służy pomocą merytoryczną oraz finansową młodemu Klubowi.

Za całokształt pomocy serdecznie dziękujemy i gratulujemy zasłużonej Odznaki.

Odznaki.

Prezes Klubu LKS „BIALI” Biały Dunajec – Józefa Kolbrecka

Odznaka Honorowa Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski jest honorowym wyróżnieniem, które przyznaje się osobom fizycznym, prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nie posiadającym osobowości prawnej, za aktywne działania na rzecz społeczności lokalnych, przyczyniające się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i wzbogacające tym samym dorobek regionu.

Odznaka kształtem nawiązuje do jubileuszowego krzyża na szycie Giewontu w Tatrach Zachodnich. Na stronie licowej znajduje się herb Województwa Małopolskiego, a na odwrocie napis: „Na Was zawsze można liczyć”.