Memoriał im. Stanisława Trebuni Tutki - XIV Dunajeckie Granie - relacja

W dniu 16 lipca 2017 roku, odbył się Memoriał im. Stanisława Trebuni – Tutki, ku pamięci pomysłodawcy imprezy kulturalno – sportowej p.n. DUNAJECKIE GRANIE czyli połączenie grania w piłkę z graniem na gęślach i innych instrumentach.

W części sportowej imprezy odbyły się dwa turnieje piłki nożnej.

Pierwszy turniej o Puchar Wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych Aleksandra Giertlera rozegrały drużyny ORLIKÓW (roczniki 2008 i młodsi) z następujących Klubów (podaję w kolejności zajętych miejsc):

I. LKS „BIALI” Biały Dunajec,

II. ZKP ASY Zakopane,

III. LKS SZAFLARY

IV. „ZAWRAT” Bukowina Tatrzańska.

Najlepszym strzelcem okazał się Patryk Lenart z „BIAŁYCH” a najlepszym bramkarzem Mateusz Stępiński z ZKP ASY Zakopane

Następny Turniej o Puchar Starosty Powiatu Tatrzańskiego Piotra Bąka odbył się z udziałem następujących seniorskich drużyn (wg kolejności zajętych miejsc):

I. OLD BOY’S PORONIEC

II. LKS SZAFLARY

III. LKS „BIALI” Biały Dunajec

IV. „ORKAN” Raba Wyżna

Najlepszym strzelcem seniorów okazał się Kosowski Mateusz z „BIAŁYCH” a najlepszym bramkarzem Tomasz Gąsienica „Brzaniok” z OLD BOY’S PORONIEC

W konkursie Wiedzy i Sporcie o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec Andrzeja Jacka Nowaka brało udział 7 zawodników. Konkurs prowadził Kabaret ŚLEBODA, który prowadził również sprawozdania z meczy.

Konkurs wygrał ADAM KOWALSKI

Kolejne miejsca:

II m. Sebastian Łojas

III m. Adrian Mrugała

IV m. Piotr Palider

IV m. Mateusz Nędza

V m. Mateusz Długopolski

V m. Łukasz Gil

Ponadto było wiele konkursów dla publiczności, które cieszyły się dużym powodzeniem.

Zespół regionalny „MALI HOLNI” z Sierockiego uraczył widzów śpiewem i tańcem góralskim A Kabaret „ŚLEBODA” bawił nas swoimi skeczami.

KAPELA GÓRALSKA z KUZYNYM na czele poprzedziła koncert Zespołu MEGITZA TRIO.

Wokalistka MAGGIE ze STASIEM I MARCINEM zachwycali koneserów world music z nowoczesnym brzmieniem jazzu, popu, surf rocka, oraz swingu.

Wyniki poszczególnych meczy i składy drużyn, biorących udział w turniejach podamy w następnej wiadomości.

Tekst Józefa Kolbrecka

Zdjęcia: Józefa Kolbreca, Piotr Lenart i Piotr Rusnak