W dniu 8 kwietnia 2018 roku w Gminnej Hali Sportowej odbył się X jubileuszowy Turniej Sołectw w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Biały Dunajec za udostępnienie Hali Sportowej i za obecność, Panu Bieleckiemu – administratorowi Hali za poświęcenie nam czasu w niedzielę i za zrobienie zdjęć, Panu Markowi Sosińskiemu za sędziowanie meczy oraz Sołtysowi Gliczarowa Górnego Ryszardowi Bocheńczakowi za pomoc w organizacji Turnieju.

Organizatorem Turnieju Sołectw jest Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec a współorganizatorami i fundatorami nagród są: Gmina Biały Dunajec i Gminna Komisja d.s. Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

W turnieju wzięły udział drużyny z następujących sołectw:

Biały Dunajec – 2 drużyny

Leszczyny

Gliczarów Dolny

Drużyny rozegrały między sobą 12 meczy i zajęły następujące miejsca.

I miejsce: Sołectwo Leszczyny

II miejsce: Sołectwo Gliczarów Dolny

III miejsce: Biały Dunajec Dolny

IV miejsce: Biały Dunajec Górny

Najlepszy strzelec – Jan Stopka z Leszczyn (8 bramek)

Najlepszy bramkarz – Maciej Sikoń z Leszczyn

Najstarszy zawodnik – Krzysztof Łużyński z Gliczarowa Dolnego

Rozegrano 12 meczy:

I. Biały Dunajec Górny – Leszczyny 1:2 (bramki: Borkowski M. – 1; Gąsienica-Makowski W. – 1; Pawlikowski K. – 1)

II. Biały Dunajec Dolny – Gliczarów Dolny 2:2 (bramki: Bryjak B. – 1; Lańda M. – 1; Pawlikowski M. – 1; Lichaj G. – 1)

III. Biały Dunajec Górny – Gliczarów Dolny 1:5 (bramki: Borkowski M. – 1; Bużek K. – 1; Rączka S. – 3; Pawlikowski M. – 1)

IV. Biały Dunajec Dolny – Leszczyny 0:0

V. Gliczarów Dolny – Leszczyny 0:1 (bramki: Gąsienica-Makowski W. – 1)

VI. Biały Dunajec Górny - Biały Dunajec Dolny 0:3 (bramki: Magdziak B. – 1; Lańda M. – 2)

VII. Leszczyny - Gliczarów Dolny 0:1 (bramki: Rączka S. – 1)

VIII. Biały Dunajec Górny - Biały Dunajec Dolny 4:3 (bramki: Ostrowski S. – 1; Lenart P. – 1; Borkowski M. – 2; Bryjak B. – 3

IX. Biały Dunajec Górny – Leszczyny 3:3 (bramki: Lenart P. – 1; Borkowski M. – 1; Ostrowski S. – 1; Stopka J.- 2; Pawlikowski K. – 1)

X. Biały Dunajec Dolny – Gliczarów Dolny 1:1 (bramki: Magdziak B. – 1; Rączka S. – 1)

XI. Biały Dunajec Górny – Gliczarów Dolny 2:5 (bramki: Ostrowski S. – 2; Raczka S. – 3; Bużek P. – 1; Bużek K. – 1)

XII. Biały Dunajec Dolny – Leszczyny 0:8 (bramki: Stopka J. – 6; Pawlikowski K. – 1; Żukowski W. – 1.

Składy poszczególnych drużyn:

8.Rączka Robert

9.Pawlikowski Michał

Opiekun: Anna Polak – Sołtys

Sołectwo Biały Dunajec (Górny):

1.Lenart Piotr

2.Ostrowski Sebastian

3.Skupień Wojciech

4.Pitoń Kamil

5.Borkowski Marcin

6.Palider Piotr

Sołectwo Biały Dunajec (Dolny):