Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj26
Wczoraj41
W tym tygodniu465
W tym miesiącu208
Ogółem286404
Naszą witrynę przegląda teraz 30 gości 

STADION W BIAŁYM DUNAJCU OTRZYMAŁ IMIĘ STANISŁAWA TREBUNI TUTKI UJKA

28.03.2018 roku na Sesji Rady Gminy Biały Dunajec podjęto Uchwałę o nadaniu Stadionowi w Białym Dunajcu Imienia STANISŁAWA TREBUNI - TUTKI "UJKA"

(żródło:)  http://www.podhale-sport.pl

 

Stanisław Trebunia – Tutka „Ujek” – bohater naszego boiska


Stanisław Trebunia (przydomek) Tutka ur. się 07.06.1947 roku w Suchem. Mieszkał w Białym Dunajcu przy ul. Piłsudskiego 17.

Od lat był związany z podhalańskim sportem. Jeszcze jako zawodnik zajmował się wieloma dyscyplinami sportu, w tym narciarstwem oraz piłką nożną. Jako zawodnik Klubu LKS „PORONIEC” Poronin – doprowadził sekcję piłki nożnej do IV Ligi), grał w latach 1960 – 1996 i w Klubie LKS „BIALI” Biały Dunajec – Klasa C i B w latach 2000 – 2008.

W swoim dorobku miał medale mistrzostw Polski juniorów, a także seniorski tytuł mistrzowski w kombinacji norweskiej. Później został powołany do kadry na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1968 roku w Grenoble. Ostatecznie jednak na tę wielką imprezę nie pojechał.

W 1971 roku rozpoczął karierę trenerską – zajął się szkoleniem zarówno narciarzy, jak i piłkarzy. natomiast w latach 2001-2009 pełnił funkcję trenera kombinacji norweskiej w Klubie LKS PORONIEC Poronin. Tam pod jego skrzydłami sportowo rozwijał się Kamil Stoch – późniejszy mistrz świata (Predazzo 2013), dwukrotny mistrz olimpijski (Soczi 2014) i zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 2013/2014, oraz Mistrz Olimpijski z Pjongczang z 2018 roku.

Stanisław Trebunia Tutka, czyli popularny „Ujek”, znany działacz i trener piłkarski i narciarski, związany z LKS Poroniec, kiedy został radnym, postanowił założyć w Białym Dunajcu klub sportowy „BIALI” Biały Dunajec (16.06.2000 r.)

W Białym Dunajcu pełnił obowiązki Prezesa Klubu, trenera, gospodarza boiska sportowego (siał trawę, nawoził ziemię, kosił, nawadniał, znaczył boisko przed meczami). Wspólnymi siłami z zawodnikami poprawili stan boiska sportowego, tak żeby nadawało się do rozgrywek ligowych. W 2001 roku boisko zostało ogrodzone a 2002 roku poświęcone przez księdza Proboszcza Zdzisława Dobrzańskiego.

W 2004 roku Prezes zainicjował festyn sportowo-kulturalny „DUNAJCKIE GRANIE” , w 2008 roku „TURNIEJ SYLWESTROWY NA ŚNIEGU” a w 2009 roku „TURNIEJ HALOWY SOŁECTW”.

Klub LKS „BIALI” Biały Dunajec posiada sekcję piłki nożnej: od 2000 (seniorzy) i od 2002 do nadal młodsze drużyny (juniorzy, trampkarze, młodziki, orliki, skrzaty)

W latach 2000 – 2004 w barwach naszego Klubu w dyscyplinie kombinacja norweska Klubu występowali następujący zawodnicy: Wojciech Skupień, Maciej Wiśniewski, Marek Gil i Andrzej Zapotoczny. Wywalczyli Brązowy Medal Olimpiady Młodzieży—2004.

 

W dziesiątą rocznicę powstania Klubu został poświęcony sztandar Klubu i również w tym roku - 2010 rozpoczęła się budowa szatni sportowej z zapleczem sanitarnym na stadionie sportowym w Białym Dunajcu. Uroczystego wbicia pierwszej łopaty w asyście władz samorządowych i klubowych dokonał prezes Białych Biały Dunajec Stanisław Trebunia.

 

28 czerwca 2012 roku Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak przekazał podczas Sesji Rady Gminy klucze do szatni Prezesowi Klubu LKS „BIALI” Biały Dunajec Stanisławowi Trebuni – Tutce 

W tym też roku X jubileuszowe Dunajeckie Granie zbiegło się z uroczystością poświęcenia szatni sportowej, zbudowanej przez Gminę Biały Dunajec w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007- 2013).

Stanisław Trebunia – Tutka, jako działacz klubowy i społeczny:

a)LKS „PORONIEC” Poronin od 1972 – członek Zarządu, w latach 1995 – 1996 PREZES, od 2014 –członek Zarządu

b)LKS „BIALI” Biały Dunajec – od 2000

c)członek Zarządu TZN w Zakopanem,

d)członek Rady Małopolskiego Zrzeszenia LZS,

e)członek organu nadzoru Okręgowej Rady Zrzeszenia LZS w Nowym Sączu

f)radny Gminy Biały Dunajec w latach 2000-2010
Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 2283
 

Znajdź na stronie

czerwca

4

niedziela

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2023 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.