Ludowy Klub Sportowy „BIALI” Biały Dunajec rozpoczął zajęcia sportowe dla dzieci roczniki od 2010 do 2014

Do Projektu zgłosiło się ponad 20 dzieci z roczników 2010 do 2014. Stworzono więc listę rezerwową i wszystkie dzieci biorą udział w treningach. Zajęcia odbywają na boisku sportowym przy ulicy Kościuszki 38a. Szkolenie prowadzi trener Krzysztof Łukaszczyk w asyście trenera Piotra Lenarta.

Poprzez szkolenie dzieci są przygotowywane do reprezentacji Gminy Biały Dunajec w różnego rodzaju rozgrywkach i tym samym jej promocji.

Realizując szkolenie tych roczników polepszamy ofertę spędzania wolnego czasu poprzez zajęcia sportowe, rekreacyjne i ekologiczne. Pierwszy trening w prywatnych ubraniach a już następne w strojach, zakupionych z Projektu.

W treningach biorą udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki.

Dzieci są dumne z udziału w zajęciach sportowych i w dniu treningu już od powrotu ze szkoły (około południa) ubierają strój piłkarski, pakują korki do plecaczków i dopytują: „O której zacznie się trening?”

Szkolenie odbywa się w ramach projektu „Zajęcia sportowe dla dzieci roczniki 2010 – 2014”   i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Operacja pt. „Zajęcia sportowe dla dzieci roczniki 2010 – 2014”   jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Cel operacji: “ Wzrost aktywności fizycznej dzieci od najmłodszych lat, zwiększenie możliwości ich rozwoju I propagowanie zdrowego stylu życia poprzez organizację wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w miejscowości Biały Dunajec”

Przewidywane wyniki operacji: 2 szkolenia (dzieci roczniki 2010-2011 i 2012-2013-2014, przeszkolenie 20 osób.

Poniżej galeria zdjęć z pierwszych treningów:

Tekst i zdjęcia: Józefa Kolbrecka i Halina Stoch