Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
Wczoraj59
W tym tygodniu140
W tym miesiącu2146
Ogółem231974
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Zofia Solarzowa by się ucieszyła

Za nami kolejne warsztaty regionalne (17 i 24 października 2012 r.) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 – Leader. Zajęcia „Warsztaty regionalne - zawody, którym nie damy wyginąć” odbywają się w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 – Leader. Projektodawcą jest Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu, nasza Biblioteka jest partnerem Projektu.

 


Syćkie piykne stroje

Nopiykniyjse moje

Gorset i smatecka

Bo jo górolecka


Warsztaty dotyczą przyprawiania strzępków i tu wzrastają umiejętności naszych kursantek, co widoczne jest na zdjęciach. Za nimi kolejne rządki żmudnie wiązanych supełków, które już układają się w różne wzory.

Równie ciekawie realizujemy warsztaty wyszywania gorsetów góralskich (18 i 25 października b.r.). Podczas tych zajęć szkoleniowiec Janina Bentkowska zaprosiła znanego Góralskiego „Versace’a” najbardziej ekstrawaganckiego i najatrakcyjniejszego– mistrza Andrzej Siekierkę.

 „Mistrz Andrzej Siekierka to człowiek, który paradnym odzieniem potrafi przyozdobić każdą babę.” – mówi o nim nasza białodunajecka dr Stanisława Trebunia – Staszel.

 Mistrz Siekierka pokazywał kursantkom historię mody i wyjaśnił skąd się wzięły góralskie gorsety. Również tę historię starałam się zarejestrować na fotografiach, dokumentujących nasze zajęcia.

 

 

 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 4764
 

października

28

środa

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.