Reklama
Reklama
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj77
W tym tygodniu301
W tym miesiącu1746
Ogółem231574
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Warsztaty regionalne – coraz bardziej popularne

Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu realizuje warsztaty regionalne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Oś 4 – Leader. Biblioteka jest partnerem Projektu. Za nami kolejne zajęcia, zarówno w wiązaniu strzępków do chust góralskich, jak i wyszywania gorsetów. Atmosfera na zajęciach jest motywująca do pracy. Kursantki zdobywają coraz większe kwalifikacje, co widać po pojawiających się nowych wzorach wiązań na chustach: pajączki, szczyty. Również wyszywanie gorsetów daje uczestniczkom satysfakcję, co widoczne jest na uśmiechniętych twarzach.

 

Uczestniczki przynoszą swoje rękodzieła: wiązane wstążkami ozdoby choinkowe czy też ubranka chrzcielne dla dziewczynek i chłopaczków i robią jednorazowe wystawy swoich ulubionych strojów.

Mamy przychodzą niejednokrotnie ze swoimi pociechami, które korzystają podczas zajęć z kącika z zabawkami, który pojawił się po przeprowadzce Biblioteki do nowego, jasnego pomieszczenia.

Nasze warsztaty zdobywają popularność. Gościliśmy redaktorów z Radia Alex, jak również naszą dunajecką dr Stasię Trebunię – Staszel, która pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego; Wicestarostę Powiatu Tatrzańskiego – Andrzeja Skupnia oraz dr Annę Mlekodaj z Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, która naukowo zajmuje się badaniem tekstów regionalnych.


Zdjęcia do galerii wykonały: Józefa Kolbrecka i Antonina Ciołczyk


Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 4499
 

października

22

czwartek

Znajdź na stronie

Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Copyright © 2020 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.