Pomieszczenia Biblioteki

Spotkanie opłatkowe w dniu 26 stycznia 2014 roku

Związek Podhalan Oddział w Białym Dunajcu wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizował spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Białego Dunajca.

O godz. 17.00 – uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w oprawie góralskiej w Kościele Parafialnym p.w. NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Mszy Świętej przewodniczył Kapelan naszego Oddziału Związku Podhalan Ks. Proboszcz Jan Dolasiński. Podczas tej uroczystej Mszy członkowie oraz Muzyka Majerczyków – Farbiorzy wraz z Zespołem BIOŁODUNAJCANIE – ZOBOWIĄZALI SIĘ DO OPRAWIANIA MUZYKĄ GÓRALSKĄ MSZY ŚWIĘTYCH W KAŻDĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA. Oprócz naszego sztandaru (chorążowie: Andrzej Bukowski, Bronisław Gil i Władysław Kułach) zaszczycili nas swoją obecnością ze sztandarem członkowie Oddziału ZP w Poroninie z Prezesem Robertem Chowańcem.

O godz. 18.00 – łamaliśmy się opłatkiem i składali oraz przyjmowali życzenia od Wicestarosty Powiatu Tatrzańskiego Andrzeja Skupnia, który także przekazał wyrazy uznania dla Naszego Oddziału od Starosty Andrzeja Gąsienicy Makowskiego. Również zaszczycił nas zwoją obecnością Wójt Gminy Biały Dunajec Andrzej Jacek Nowak oraz Stanisław Wawrytko – były Prezes ZP O/Poronin.

Sztuka teatralna p.t. "O Zwyrtale muzykancie" w wykonaniu ZAWODOWCÓW Z BACHLEDÓWKI została przyjęta przez posiadników dużymi brawami. Aktorzy zachwycali pięknymi strojami i mistrzowskim wykonaniem tej znanej opowiastki góralskiej. Wyrazy uznania należą się Paniom: Teresie Łyś, Marii Michalik i Oli Baczyńskiej.

Następnie obejrzeliśmy występy wszystkich grup zespołu BIOŁODUNAJCANIE, prowadzonych przez instruktorów: Małgorzatę Dzierzęgę, Ewę Kolbrecką oraz Daniela Szewczyka.
A nad wszystkim czuwała Iwona Kiwacka – Majerczyk – pierwsza Kierowniczka tego Zespołu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim posiadnikom za to, że zaszczycili nas swoją obecnością, a szczególnie: Siostrze Teresie, rodzicom zespolanów oraz członkom dawnych Zespołów: Andrzeja Skupnia Florka i Państwowego Zespołu Artystycznego BIAŁY DUNAJEC Zofii Solarzowej.

A czas umilała nam muzyka góralska w składzie:
1.Stanisław Majerczyk – Farbiorz
2.Władysław Majerczyk – Farbiorz