Związek Podhalan O/Biały Dunajec wybrał nowe władze

Związek Podhalan Oddział Biały Dunajec wybrał nowe władze na kadencję 2011-2014. Skład Zarządu Związku Podhalan: Prezes  - Józefa Kolbrecka, Wiceprezes - Bronisław Gil, Wiceprezes - Maria Maciata, Skarbnik - Anna Wypychowska, Sekretarz- Józefa Wrzesień, Członek - Janina Bentkowska, Członek - Zofia Mieszczak, Członek - Józef Jarząbek, Członek - Iwona Kiwacka – Majerczyk, Członek - Emilia Skupień.

Na zakończenie wyborów głos zabrała nowo wybrana Prezes Józefa Kolbrecka:

„Dziękuję za powierzenie mi ponownie tego zaszczytnego stanowiska. Chcę podziękować wszystkim działaczom, sympatykom, młodzieży oraz instytucjom i organizacjom pozarządowym:

• Urzędowi i Radzie Gminy Biały Dunajec
    • Katolickiemu Stowarzyszeniu Krzewienia Kultury Regionalnej
    • Ludowemu Klubowi Ssportowemu „BIALI” Biały Dunajec
    • Sąsiednim oddziałom Związku Podhalan.
    • Szkołom
    • Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Białym Dunajcu
    • OSP Biały Dunajec
    • Sołtysowi Białego Dunajca i ościennych wsi
    • Księdzu kapelanowi Stanisławowi Czernikowi oraz księżom z Białego Dunajca i Poronina
    • Kołu nr 40 Biały Dunajec im. Andrzeja Skupnia – Florka Związku Podhalan Północnej Ameryki
    • oraz wszystkim, których nie wymieniłam w moim sprawozdaniu za wszelką pomoc przy organizowaniu imprez, uroczystości i wszelaką pomoc i życzliwość, z którą w kadencji 2008-2011 się spotkałam. A jeśli kogoś niechcący zraniłam moimi decyzjami, przepraszam. Jednocześnie liczę na pomoc i współpracę w następnej kadencji 2011- 2014”.

„Święcone” rozpoczęło się modlitwą i życzeniami wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i w pracy społecznej, po czym zebrani z zainteresowaniem obejrzeli występy:

• zespołu teatralnego „Bachledówka” z przedstawieniem pt. „Szczęście”, przygotowanego przez nauczycielki Katolickiej Szkoły Integracyjnej w Czerwiennem: Ewę Kolbrecką i Jadwigę Fatlę.
  • zespołu „Wierchy” z Gliczarowa Górnego, działającego przy Związku Podhalan O/Gliczarów Górny, gdzie Prezeską jest Janina Skupień a instruktorami: Bernadeta Pawlikowska i Andrzej Franosz. Zespół ten wystąpił ze swoja muzyką z prymistą Józkiem Skupniem – Grzychowym, sekundzistą Andrzejem Skupniem – Grzychowym i basistą Wojtkiem Gałem.

Posiady z zespołem „Biały Dunajec” Zofii Solarzowej zakończyły to spotkanie pokoleń – działaczy kultury.

„Weselcie sie ludzie
Weselić sie trzeba
Hej, bo ino wesołyk
Hej, wpuscajom do nieba”.