Reklama
Zakup nowości wydawniczych do bibliotek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Portal e-usług bibliotecznych
Reklama

Licznik odwiedzin

Dzisiaj78
Wczoraj140
W tym tygodniu218
W tym miesiącu1805
Ogółem308623
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

CYFROWA WYPOŻYCZALNIA „ACADEMICA”

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych „ACADEMICA”- w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu

 

Academica.edu.pl to największa w Polsce pełnotekstowa baza polskich publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy.

ACADEMICA udostępnia ponad 2 195 080 zdigitalizowanych dokumentów z zasobów Biblioteki Narodowej. Stale rozbudowywane zasoby cyfrowej wypożyczalni ACADEMICA, obejmują m.in. książki dawne i współczesne, gazety i czasopisma, zeszyty naukowe uczelni wyższych, recenzje, artykuły, pocztówki, fotografie, rękopisy, mapy i atlasy. Wśród dokumentów odnaleźć można najnowsze wydania podręczników akademickich, monografii i skryptów, numery fachowych czasopism specjalistycznych, a także teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne. Tematyka zgromadzonych w bazie wydawnictw jest bardzo różnorodna. Użytkownicy mogą skorzystać z publikacji poświęconych historii, zarządzaniu, psychologii, naukom technicznym, ekonomii, prawu, medycynie, literaturze i wielu innym dziedzinom.

Głównym celem systemu ACADEMICA jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Zasoby Biblioteki Narodowej w formie elektronicznej będą dostępne w bibliotekach naukowych i publicznych w całej Polsce.

Jest to serwis udostępniający bezpłatnie ponad milion publikacji w wersji elektronicznej. Cyfrowe zasoby systemu ACADEMICA, tworzone przez Bibliotekę Narodową w Warszawie, będą powiększane systematycznie o kolejne dokumenty.

Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Dostęp do treści publikacji chronionych prawem autorskim jest możliwy wyłącznie na terminalu ACADEMICA w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu, po uprzedniej rejestracji:

  • wymagane jest okazanie dokumentu tożsamości,
  • terminal, z którego czytelnik chce skorzystać może uruchomić tylko upoważniony pracownik Biblioteki, który posiada konto z uprawnieniami administratora.

Więcej informacji na temat projektu ACADEMICA można znaleźć na stronie internetowej https://academica.edu.pl/

oraz

https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

 


 

Share
drukuj Drukuj | powiadom znajomego Email | odwiedzin: 6182
 

Znajdź na stronie

maja

28

wtorek

Reklama
Reklama
Reklama
W jakich wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę chciałbyś wziąć udział?
 
Reklama
"Bezpłatne szkolenia w naszej gminie! Nauczysz się, jak dzięki komputerowi z internetem szukać pracy, zadbać o zdrowie, załatwiać codzienne sprawy, uczyć się, inwestować, odpoczywać, rozwijać swoje hobby i życie duchowe, a także stać się bardziej aktywnym obywatelem. Sprawdź szkolenia on-line, wejdź na stronę: e-mocni.org.pl
Reklama
Copyright © 2024 Gminna Biblioteka Publiczna w Białym Dunajcu. Wszelkie prawa zastrzeżone.